INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ja si të dërgoni një SMS të skeduluar (Vetëm për smartphonet Android)

Ja si të dërgoni një SMS të skeduluar (Vetëm për smartphonet Android)

Publikuar më: 11:32 27-12-2018

Nëse keni miq ose anëtarë të familjes të cilët punojnë dhe jetojnë orare të ndryshme nga ju, ose ju gjeni veten duke dërguar më shumë mesazhe ditëlindjesh të vonuara, të kesh aftësinë për të programuar mesazhet me tekst para kohe është një veçori jashtëzakonisht e dobishme. Për fat të keq, vetëm disa telefona Android ju lejojnë të bëni këtë nga Inboxi. Kjo nuk do të thotë se është e pamundur nëse përdorni, për shembull, një telefon të Google Pixel.

Instagram Banner
Ka mënyra të shumta për të programuar tekste në Android, me kusht që të keni aplikacionin e duhur për këtë punë. Përdoruesit e smartfonëve të Samsung Galaxy dhe Note e kanë atë më të lehtë pasi mund të planifikojnë mesazhe me tekst duke përdorur aplikacionin Samsung të SMS që vjen e para instaluar në këto smartphona. Hapni aplikacionin Samsung SMS Hartoni mesazhin tuaj të tekstit Prekni butonin "+" pranë fushës së tekstit, ose tre pikat në këndin e sipërm të djathtë të ekranit për të hapur kalendarin Zgjidhni datën dhe orën Trokitni lehtë mbi "Send" për të caktuar. Ndërsa ky është një lajm i madh për Samsung Galaxy dhe Note, aplikacioni i SMS në telefonat jo-Samsung të Android, si telefonat me Google Pixel, i mungon një veçori ekuivalente. Caktimi i teksteve është ende i mundshëm, por ju do të duhet të përdorni një mesazh aplikacionesh të palëve të treta.

©insmart.al
Article Logic
Execution time: 0.0036709308624268