INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ja përse nuk duhet ta thani fytyrën me peshqir

Ja përse nuk duhet ta thani fytyrën me peshqir

Publikuar më: 16:59 30-05-2018

Janë të shumta gabimet që bëhen në përditshmërinë tonë, teksa kujdesemi për fytyrën.

Por sipas dermatologëve një ndër gabimet më trashanike është përdorimi i peshqirit për të tharë fytyrën. Fillimisht,peshqiri për fytyrën nuk duhet të jetë i njëjtë me atë të trupit. Dermatologët shprehen se përdorimi i peshqirit, mund të përhapë baktere në lëkurën e sapopastruar, duke shkaktuar puçrra në fytyrë.

Ndërkohë që, fytyra e lagur vepron si sfungjer dhe do të përthithë më shpejt të gjitha produktet që do të vendosni pas dushit. Ndaj lajeni fytyrën me ujë të rrjedhshëm, e lejoni që të marrë frymë. Më pas mund të aplikoni të gjitha produktet që përdorni në përditshmërinë tuaj.

nintchdbpict000409581990.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0030930042266846