INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ja njoftimi që morën gabimisht përdoruesit e iPhone. Po ju a keni patur të njëjtin problem?

Ja njoftimi që morën gabimisht përdoruesit e iPhone. Po ju a keni patur të njëjtin problem?

Publikuar më: 18:41 19-12-2018
Apple po fillon të dërgojë njoftime të padëshiruara për push ups tek përdoruesit e iPhone, duke përfshirë ato për të promovuar shfaqjen e Carpool Karaoke - edhe pse aplikacioni i Apple i TV nuk kërkon akses ose lejen për të dërguar njoftime promovuese dhe megjithëse udhëzimet e App Store të Apple ndalojnë zhvilluesit të dërgojnë kërkesa të paditura apo të pa komtrrolluara.
Instagram Banner
Ne nuk jemi të sigurt se sa përdorues të iPhone morën njoftimet, por duket sikur Apple ka provuar mbylljen e shfaqjes së saj të paktën dy herë në javët e fundit: një herë më 7 dhjetor për një episod ku Kendall Jenner dhe Hailey Baldwin ishin me njëra tjetrën duke përdorur një detektor gënjeshtrash, dhe një herë më 14 dhjetor për një episod që paraqet këngë të përbashkëta me komedianin Jason Sudeikis dhe Muppets. Shumë përdorues kanë reaguar në Twitter me statuse të ndryshime ku disa ishin shprehur se nëse marrin sërish njoftime të tilla do të kalojnë në Samsung©️insmart.al
Article Logic
Execution time: 0.0037510395050049