INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ja dhe matura përfundoi, me daljen e përgjigjeve të provimeve me zgjedhje emocionet shtohen! Njihuni me to

Ja dhe matura përfundoi, me daljen e përgjigjeve të provimeve me zgjedhje emocionet shtohen! Njihuni me to

Publikuar më: 08:37 02-07-2019

Sot kanë dalë dhe rezultatet e provimit të fundit të maturantëve. Qendra e Shërbimeve Arsimore ka publikuar rezultatet e provimit me zgjedhje.

Në provimin e zhvilluar më datë 24 Qershor kanë marrë pjesë në total 35.466 nxënës.
Nga rezultatet e publikuara vërejet se shuimca kanë kaluar. Rezulton se kalueshmëria është 95.94%, kurse përqindja e nxënësve që kanë marrë notën 10 është 11.56 %.


Linku i rezultateve:

http://www.qsha.gov.al/infos/matura_2019/rezultate/rezultate_z_msh2019.pdf?fbclid=IwAR0J9S3FA1Ty4yb-g0YqSL0RUvWPb_ECy1s2vRE4RUMSVAK6VpHCorWR3Go

Article Logic
Execution time: 0.0033431053161621