INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ja çfarë duhet të bëni me duart gjatë puthjes për ta çuar atë në një nivel tjetër

Ja çfarë duhet të bëni me duart gjatë puthjes për ta çuar atë në një nivel tjetër

Publikuar më: 21:38 26-02-2018

Padyshim një puthje e mirë, për sa kohë që e di çfarë bën.

Puthjet konsiderohen më intime se vetë seksi, ndaj kushtojini më shumë rëndësi të gjithë proçesit, në fund të fundit një seancë e këndshme puthjesh është paraloja ideale para se të filloni aksionin.

1. Kapuni për dore

Kjo është një alternativë e mirë nëse s’jeni puthur më parë dhe jeni të pasigurtë se çfarë duhet të bëni me duart.

2. Kapeni personin tjetër prej beli

Mbani dorën e personit tjetër dhe përkëdheleni lehtësisht me dorën tuaj.

3. Luani me flokët

Përkëdhelini qafën, faqet apo veshin. Veshët janë zonë delikate ndaj luajtja me to do t’i eksitojë shumë.

4. Prekini fytyrën

Përdorni një ose të dyja duart për të rrëshkitur duart tek flokët e tij/saj.

5. Hiqni duart kur doni të përfundoni puthjen

Kjo i tregon personit tjetër që po e shijoni shumë puthjen.

6. Mbështilleni me duar

Kur jeni gati për të mbaruar puthjen, hiqni duart nga trupi i partnerit dhe ai do ta marrë sinjalin.

Article Logic
Execution time: 0.0035169124603271