INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ish-banorja e Big Brother e quajti k*rvë pasi “u tall” me pastruesen e lokalit, reagon ashpër Dasara: Do tallem e do...[FOTO]

Ish-banorja e Big Brother e quajti k*rvë pasi “u tall” me pastruesen e lokalit, reagon ashpër Dasara: Do tallem e do...[FOTO]

Publikuar më: 18:22 05-06-2018

Ditën e djeshme në rrjetet sociale dhe në shumë media online u diskutua gjatë një video, që ishte shkëputur nga prapaskenat e xhirimeve të një interviste që moderatorja Roza Lati dha një vit më parë për gazetaren Dasara Karaiskaj.

Kjo intervistë është zhvilluar në një nga lokalet e Tiranës dhe në një moment dy vajzat e njohur janë ndjerë të bezdisura nga pastruesja e cila po pastronte krah tyre.

Kjo video ka shkaktuar shumë zhurmë e kritika në rrjet e ndër vajzat e famshme që e kanë komentuar ka qenë Gerta e Big Brother 9. Ajo ka postuar lajmin nga "JOQ" dhe ndër të tjera shkruan: "Nëse i besdisi kjo grua e ju prishi silikonin e bukur para kamerës, të ishin çuar t'ja kishin marrë fshesën nga dora e të pastronin vendin më shpejt! Këto i quaj tamam kurva! Shkofshi në djall të dyja".

Pas gjithë kësaj zhurme në portalet online, ka reaguar me njëherë Dasara e cila ka sqaruar se nuk është tallur me profesionin e gruas që pastronte, por për faktin që po dilte para kamerës.

"Në kushte të tjera, në vende të tjera të botës nuk ka pastruese aq injorante (sepse puna është ndër dhe lavdi, por injoranca jo) të të dali para kameras ndërkohë që ti je duke zhvilluar një intervistë.

Nderisa kjo halja me inicialet joq, shpejt u kujtua të bëj lajm. P. S. Meqenese këtu tek ne injoranca ka çuar tek malet vetëm halet, ndjehem e detyruar të sqaroj një detaj aq elementar, nuk jam tallur me profesionin e saj.... Ama do tallem e do qesh vazhdimisht me injorancën e këtij vendi që nuk njeh as A e normave të sjelljes.... Pra: Po zhvillojmë një intervistë, ku trapin (trapi është mjet lundrues dhe jo fjalë e pisët) me del përpara kameras, o idiote", shkruan Dasara.

DSASR.jpg

Article Logic
Execution time: 0.010730981826782
array(1) { ["section"]=> string(123) "ish-banorja-e-big-brother-e-quajti-k-rve-pasi-u-tall-me-pastruesen-e-lokalit-reagon-ashper-dasara-do-tallem-e-do-foto-60778" }