INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Instagram na befason të gjithëve me opsionet e reja

Instagram na befason të gjithëve me opsionet e reja

Publikuar më: 09:05 26-12-2018
Instagram po sjell disa veçori të reja në formatin e tij të Story, duke përfshirë një funksion të ri të numërimit, dhe stickers ,pyetje që mund të përdoren në videot Live dhe gjthashtu për të ndarë rekomandimet e muzikës. Këto të fundit janë karakteristikat e fundit të Story Instagram që në fakt të gjithë po i prisnim me padurim. Përgjigja e pyetjeve bëhet më e shpejtë sot, pasi përdoruesit tani mund t'i përgjigjen pyetjeve me muzikë. Duke parë përgjigjen e një shikuesi automatikisht do të luhet kënga dhe përdoruesit mund të zgjedhin të përgjigjen me një mesazh ose të ndajnë këngën me historinë e tyre. Shpërndarja e një kënge hap kamerën për përdoruesin për të shkrepur një foto ose video, ndërsa muzika luhet në sfond dhe ka edhe efekte të reja të kameras që do t'i përgjigjen muzikës që po luhet.
Instagram Banner
Stickersat e pyetjeve po vijnë edhe në videot Live për të organizuar më mirë ndërveprimet e Q & A. Përpara, pyetjet mund të humbasin brenda situatës kaotike në chat, por me updatin e fundit, pyetjet e zgjedhura nga përdoruesi do të shfaqen në ekran, kështu që të gjithë shikuesit mund të shohin se cilat pyetje janë përgjigjur. Pyetjet mund të bëhen në historinë e përdoruesit të Live para dhe gjatë videove, dhe transmetuesit tani mund të ndajnë edhe fotot dhe videot nga butoni i tyre i kamerës.©️insmart.al
Article Logic
Execution time: 0.0033788681030273