INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
I zbuloni këtu! Ja karakteristikat që ju bëjnë më të suksesshëm në shtrat

I zbuloni këtu! Ja karakteristikat që ju bëjnë më të suksesshëm në shtrat

Publikuar më: 14:22 30-05-2019

Një studim i veçantë nga “The British Journal of Psychology” ku u përfshinë 192 femra beqare dhe 105 meshkuj beqarë, u vëzhguan për nivelin e tyre të altruizmit dhe suksesin në jetën seksuale.

Ky zbulim tregoi se njerëzit më të sjellshëm dhe altruistë, bëjnë më shumë seks se të tjerët. Dhe jo vetëm më shumë por, edhe seks më të mirë se të tjerët.

Ata janë shprehur se ky përfundim, lidhet ngushtë me kulturën e hershme të lashtësisë, ku personi që gjuante për ushqim dhe tregohej bujar kur kthehej pranë tribusë, shihej si një partner më i mirë.

Studiuesit kanë arritur në përfundimin se kur vjen puna tek seksi, sa më i sjellshëm dhe altruist personi, aq më shumë sukses kishte në marrëdhëniet seksuale.

Article Logic
Execution time: 0.0086948871612549