INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
I dinit?! Njihuni me këngëtarët shqiptarë që u bënë të famshëm, por jo me emrin e vërtetë!

I dinit?! Njihuni me këngëtarët shqiptarë që u bënë të famshëm, por jo me emrin e vërtetë!

Publikuar më: 12:42 21-06-2019

Të gjithë i kemi dëgjuar, këngët e tyre ndoshta i dimë përmendësh, por po t’u lexonim emrin e vërtetë, me siguri do e harronim se për kë bëhet fjalë. Nuk ka shumë rëndësi emri, kur ata na kanë sjellë muzikë të bukur pasi fundja ky ka qenë qëllimi i tyre, t’i dhurojnë hite publikut.

Sigurisht që arsyet pse këngëtarët kanë marrë vendim për të mos u njohur me emrin e vërtët janë të ndryshme, por arsyeja kryesore është që ata të jenë sa më artistik dhe të kapshëm e të lehtë për publikun që emri i tyre mos të harrohet lehtë.

Më poshtë do ju tregojmë emrat e vërtetë të artistëve që i njihni me emrin e tyre të artit.

Tayna- Doruntina Shala
Enca – Ruensa Haxhia
AZET-Granit Musa
Fero- Feronit Shabani
Kida – Orhidea Latifi
Kastro Zizo – Klevis Bega
Stresi – Arkimed Lushaj
Noizy – Rigels Rajku
Poni – Shqiponja Karafili
Gold AG – Arian Agushi
2po2 – Besnik Canolli
Majk – Kastriot Rexha
Bebe Rexha – Bleta Rexha
Cozman – Ylber Abdullahu
Mozzik – Gramoz Aliu
Gjiko – Asdren Gjikolli
Capital T – Kushtrim Ademi
2Ton – Arton Avdyli
MC Kresha – Kreshnik Fazliu
Lyrical Son – Festim Arifi
Big Basta – Gerald Xhari
Dj Blunt – Edon Dedi
Real 1 – Ilir Zhita
Getinjo – Getoar Aliu
S4MM- Samir Selimi
BUTA- Betim Januzaj
Stine- Ernest Duka
Skivi - Visar Shala
Agon Amiga - Agon Sylejmani
Vig Popa - Vigan Boletini

 

Article Logic
Execution time: 0.0025789737701416