INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
I apasionuar me lojra online, adoleshenti për pak kohë fitoi mijëra dollarë! Testoni dhe ju veten me këtë lojë…[FOTO]

I apasionuar me lojra online, adoleshenti për pak kohë fitoi mijëra dollarë! Testoni dhe ju veten me këtë lojë…[FOTO]

Publikuar më: 11:29 23-05-2019

Një nxënës i shkollës Middlesex në SHBA që kur ishte 7 vjeç nisi të luante online. Banjy sot që ka mbushur 15 vjeç ka mundur të fitojë mijëra dollar. Ai përmes lojës "Benjyfishy" fillimisht fitoi 31.000 dhe këto ditë siguroi dhe 63.000 dollarë të tjerë.

Për momentin Banjy rezulton si lojtari më i mirë në botë për lojën "Benjyfishy". Djali londinez ka dy adresa në youtube dhe respektivisht ka 147 mijë ndjekës dhe 118 mijë ndjekës.
Adoleshenti shprehet se pasi ka dalë disa herë kampion familja e vetë i ka kërkuar atij të heqë dorë nga shkolla dhe t’i dedikohet me kohë të plotë lojërav online.
Ai ka thënë se ka pasur gjithmonë dëshirë të bëhet mjeshtër i lojërave online dhe këtë e ka synuar që kur ishte fëmijë. .
Banjy ka treguar se familjarët e tij nuk besonin që ai mund të kishte ndonjë përfitim nga lojrat derisa më në fund ai një mbrëmje i tha nënës së tij se ka fituar rreth 13.000 dollarë duke mundur lojtarët më të mirë të Evropës.

cuni.jpg

loja.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0030500888824463