INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Gruaja nga Vlora e vendos në vështirësi Edi Ramën

Gruaja nga Vlora e vendos në vështirësi Edi Ramën

Publikuar më: 14:42 27-03-2019

Kryeministri është vendosur sot në vështirësi nga një zonjë nga Vlora, qytetet që i ka dhënë mandat deputeti Edi Ramës. Gruaja i tregoi kreut të qeverisë kalvarin që kishte kaluar nëpër gjyqe për rikthimin në punë në administratë, ku më parë ajo ishte e punësuar në Ministrinë e Kulturës dhe Turizmit. Rama i kërkoi  ndjesë zonjës dhe pranoi se rasti ishte përgjegjësi e qeverisë.

“Më vjen shumë zor që ka ndodhur kjo gjë se jam deputet i Vlorës, dhe nuk kemi kujt t’ja hedhim fajin, përgjegjësia është direkt e Qeverisë, një faj ke edhe ti ose më mirë një e metë jotja është që nuk e ke bërë më përpara këtë kërkesë se platforma ka kohë që ekziston dhe duhet të kishe marrë më shpejt përgjjgje. Unë të siguroj që shkaktarët e kalvarit do ndëshkohen, drejtori apo drejtorët që të kanë mohuar të drejtën dhe të kanë persekutuar në kuptimin më të plotë të fjalës do largohen”, tha Rama.

Article Logic
Execution time: 0.0032720565795898