INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Google tejkalon çdo kufi me opsionin e ri për fotot tuaja

Google tejkalon çdo kufi me opsionin e ri për fotot tuaja

Publikuar më: 20:16 20-12-2018
Numri i fotove dhe i videove që mund të ruani në një album privat të Google Photos Live është rritur nga 10,000 në 20,000, raporton Policia e Android, duke sjellë kufirin për albumet private në përputhje me kapacitetin për albume të ndarë. Ndryshimi u njoftua zyrtarisht nëpërmjet një përditësimi të bërë në një faqe të mbështetjes së Google.
Instagram Banner
10.000 foto dhe video duket sikur janë shumë, por funksionaliteti i albumeve Live do të thotë që mund ta arrini këtë kufi çuditërisht shpejt -veçanërisht pasi Google Photos u jep përdoruesve ngarkime automatike . Albumet Live përdorin teknologjinë e njohjes së objekteve të Google për të identifikuar automatikisht persona të caktuar ose kafshë shtëpiake dhe bën grupimin e tyre së bashku në një album. Meqë nuk jeni duke punuar në mënyrë manuale me mediat, albumet mund të mbushen me çdo foto që keni marrë ndonjëherë nga miqtë tuaj, fëmijët ose kafshët shtëpiake pa marrë parasysh cilësinë dhe për sa kohë që i keni fotografuar ato. Nëse ende e kaloni kufirin edhe me një kapacitet prej 20.000 fotografish, gjithmonë mund të krijoni një album të dytë Live me të njëjtat cilësime.
Article Logic
Execution time: 0.0036380290985107