INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Google Chrome sjell updatin më të ri për përdoruesit e saj

Google Chrome sjell updatin më të ri për përdoruesit e saj

Publikuar më: 18:00 21-12-2018
Më parë këtë vit, Google Chrome, duke përfshirë versionin e Android, mori një update vizual për ta sjellë atë në përputhje me stilin më të ri Google Theme Material. Megjithatë, një nga shenjat dalluese të Theme Materiale Google, është shumëllojshmëria e aplikacioneve të tjera, font 'Google Sans', që nuk ishte pjesë fillimisht e redesignit të Chrome. Kjo duket se po ndryshon shumë shpejt, pasi Google Sans po vjen në Chrome për Android.
Instagram Banner
Sipas një ndryshimi të ri të kodit, i postuar nga "Chromium Gerrit", Google Sans po shtohet si font për Chrome. Ndërsa është interesante në vetvete, si në rastin e Chrome OS që merr të njëjtën font, Chrome për Android gjithashtu po vendos Google Sans si font që do të përdoret nga një pjesë e vogël e elementeve kryesore të UI-së, duke përfshirë BlackHeadline dhe BlackButtonText. ©️insmart.al
Article Logic
Execution time: 0.0028159618377686