INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS

Gjykata zbardh vendimin! Njihuni me dënimet e 23 protestuesve...[VIDEO]

Publikuar më: 14:39 04-04-2018

Gjykata ka dhënë vendimet në lidhje me masat e sigurisë për 23 të ndaluarit e protestës për taksën e Rrugës së Kombit. 11 nga ta do të qëndrojë në burgë, të tjerët do hetohen në gjendje të lirë dhe dy kanë marrë masën arrest shtëpie.

ARREST ME BURG:
1- Shpëtim Todaj, arrest me burg
2- Xhevahir Gashi, arrest me burg
3- Elton Cengu, arrest me burg
4- Florian Onuzi, arrest me burg
5- Shkëlqim Vata, arrest me burg
6- Xhevahir Gashi, arrest me burg
7- Ervis Oruçi, arrest me burg
8- Rasim Onuzi, arrest me burg
9- Vasil Laçi, arrest me burg
10- Abdi Haziri, arrest me burg
11- Edmond Matmuja, arrest me burg

ARREST SHTËPIE
1- Shaban Selmanaj, arrest shtëpie
2- Shemsi Trota, arrest shtëpie

DETYRIM PARAQITJE
1- Ahmet Tobli, detyrim paraqitje
2- Lulëzim Popa, detyrim paraqitje
3- Sajmir Trota, detyrim paraqitje
4- Lefter Rexhmati, detyrim paraqitje
5- Adem Duraku, detyrim paraqitje
6- Armand Ademi, detyrim paraqitje
7- Ardit Aldini, detyrim paraqitje
8- Zejnel Mahmuja, detyrim paraqitje
9- Fatos Harulla, detyrim paraqitje
10- Rasim Koloshi, detyrim paraqitje

Për këto vendime reaguan ashpër dhe krerët e opozitës.

Për më shumë informacion ndiqni lajmin e IN News.

Article Logic
Execution time: 0.0032970905303955