INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Fituan 4 milionë dollarë në lotari, kompania zbulon mashtrimin e tyre

Fituan 4 milionë dollarë në lotari, kompania zbulon mashtrimin e tyre

Publikuar më: 12:00 26-04-2019

Dy fituesit e Lotarisë Kombëtare në shumën e 4 milionë dollarëve i kanë bërë të dyshojnë bosat e lotarisë.
Camelot ka shumë besim në vete se Mark Goodram, 36 vjeç dhe Jon-Ross Ëatson, 31 vjeç, përdorën një kartë debiti të vjedhur për të blerë biletën 4 milionë dollarëshe, pasi doli se asnjë prej tyre nuk kishte një llogari bankare. Sipas The Sun, ata thanë se karta që përdorën i përkiste një miku të quajtur Xhon, por ‘Xhoni’ nuk gjendej gjëkundi.
Bosat e lotarisë amerikane kanë marrë një vendim drastik për fituesit nga Boltoni, duke refuzuar pagimin e tyre. Gjatë viteve të fundit fituesit janë gjendur shpesh në listat e më të kërkuarve të Boltonit për krime. Dyshohet se Ëatson është i përfshirë në veprën e mashtrimit bankar.

Article Logic
Execution time: 0.007404088973999