INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Festë e çmendur në Francë, 2 viktima dhe disa të plagosur! [FOTO]

Festë e çmendur në Francë, 2 viktima dhe disa të plagosur! [FOTO]

Publikuar më: 10:16 16-07-2018

Pasditen e djeshme ka përfunduar gjithçka nga ky Botëror, dhe sigurisht Franca arriti të shpallej kampione e botës pas 20 vitesh, teksa mposhti Kroacinë në finale me rezultatin 4-2.

Dy nga golat e shënuar kanë qënë 1autogol dhe 1 penallti.

Sigurisht kjo fitore historike e Francës nuk mund të mbetej pa festuar ne rrugët e kryeqytetit francez, por gjërat nuk kanë shkuar ashtu siç duhej.

franca_6.jpg


Disa persona kanë prishur festën në rrugët e kryeqytetit francez, teksa kanë shkaktuar trazira. Rrëmuja nisi me hedhjen e gurëve dhe sendeve të tjera të forta ndaj vitrinave të dyqaneve.

Raportohet se ka pasur përleshje ku kanë mbetur të plagosur disa persona.

Policia ka boshatisur me gaz lotsjellës Champs-Elizenë. 30 të rinj u ndaluan nga policia pasi grabitën një dyqan shampanje dhe vere në Elize. Rreth 110 mijë policë kanë qenë të mobilizuar nga Ministria e Brendshme për të shmangur trazirat në rrugët e qyteteve franceze.

Ngjarjet më të rënda u regjistruan në Anesi. Një 50-vjeçar humbi jetën pasi ra në një kanal, ku gjithsesi niveli i ujit nuk ishte shumë i lart. Në Seint-Feliks një tjetër person vdiq në një aksident me makinë, ndërsa po festonte fitoren e përfaqësueses së Deshamp. Ndërkohë, dy fëmijë të moshës 3 dhe 6 vjeç janë në gjendje të rëndë, pasi u shtypën nga një motor.

franca_3.jpg

franca_2.jpg

franca_1.jpg

franca_4.jpg

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.008112907409668
    array(1) { ["section"]=> string(67) "feste-e-cmendur-ne-france-2-viktima-dhe-disa-te-plagosur-foto-65196" }