INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Fenomeni i rrallë pushton qiellin, shfaqet reja ylber[VIDEO]

Fenomeni i rrallë pushton qiellin, shfaqet reja ylber[VIDEO]

Publikuar më: 13:46 03-02-2018

Një fenomen i rrallë natyror ka ndodhur në Brazil ku qindra qytetarë janë bërë dëshmitarë të një ylberi ngjyrash të shfaqura në qiell. Sipas shkencëtarëve bëhet fjalë për fenomenin e njohur si “reja ylber”, dhe ndodh rrallë kur retë në qiell janë aq të imëta sa që pikat e ujit thyejnë rrezet e dritës duke krijuar këtë ylber të çrregulltë.

Article Logic
Execution time: 0.0032601356506348