INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Femrat, apo meshkujt tradhëtojnë më shumë në verë? Habit studimi i ri!

Femrat, apo meshkujt tradhëtojnë më shumë në verë? Habit studimi i ri!

Publikuar më: 11:30 29-08-2017
Sipas një studimi të ri, femrat kanë më shumë mundësi për ta tradhëtuar partnerin e tyre, gjatë verës.
Sipas tyre, 7 nga 10 femra janë të prirura të gjejnë një tjetër partner online. Gjithashtu 4 nga 5 femra, sipas intv.al dëshirojnë të tradhëtojnë partnerin, për të provuar një eksperiencë të re seksuale.
Aplikacioni online VictoriaMilan, ku njerëzit flirtojnë dhe gjejnë dikë, thotë se femrat janë më të prirura të tradhëtojnë në krahasim me meshkujt, sidomos kur koha është e ngrohtë. Stina e verës, i bën ato të çlirohen më shumë drejt dëshirave për të pasur një tjetër partner.
Me përqindje, të marrë nga këto aplikacione online, ku njihen partnerët, 61% e meshkujve gjatë verës tradhëtojnë, ndërsa femrat 82%. Mesa shohim janë femrat, të cilat e kanë mundësinë më të madhe për të tradhëtuar, në krahasim me meshkujt.
Vera nuk qenka edhe aq e bukur, për jetën në çift, pasi tradhëtitë qenkan më të shumta, sidomos nga ana e femrave. I paskemi akuzuar kot meshkujt, që janë më shumë tradhëtar, bazuar nga ky studim.
Burimi: MSN
Përshtati: Anisa Bega
 
Article Logic
Execution time: 0.0036230087280273