INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Femra, nëse ndiqni këto 4 këshilla, do dukeni më të bukurat e festës

Femra, nëse ndiqni këto 4 këshilla, do dukeni më të bukurat e festës

Publikuar më: 14:45 30-11-2018
Femrat në përgjithësi i kap stresi kur bëhët fjalë për ndonjë festë.
Mënyra si do duken nga pamja e jashtme i mundon dhe nuk janë shumë të sigurta për veten e tyre. Intv.al ju sjell disa nga këshillat e ekspertëve, çfarë duhet të bëni për t’u dukur të mrekullueshme në një festë.
 
1. Kushtojini rëndësi thonjve
Përpara se të shkoni në festë, mos harroni se thonjtë kanë shumë rëndësi . Kombinimi juaj do vërehet direkt sa të tjerët do shikojnë thonjtë tuaj. Kujdesi për pamjen e jashtme, fillon me thonjtë!
2. Lini takim me parukjeren
Nëse keni disa kohë që nuk i prisni, apo rregulloni flokët, ka ardhur momenti që ta bëni këtë gjë.Një model i ri flokësh, krehje apo diçka tjetër, do bëntë që të dukeni të bukura në festë. Mos e neglizhoni!
3.  Mendoni si do shkoni në festë
Ky është një detaj i rëndësishëm, pasi nëse jeni të stresuar gjatë rrugës, edhe në festë do dukeni keq. Ana e keqe psikologjike gjithmonë ndikon në pamjen e jashtme.  Prenotoni ndonjë taksi, ose dikush t’ju çojë, sepse nëse e lini për momentin e fundit, do jetë vonë.
4. Nëse keni fëmijë, merrini masat më përpara
Intv.al shton se nënat duhet të marrin masa përpara se të shkojnë në një festë. Me kë do i lënë fëmijët? Pasi e kanë të sigurt se me kë do lenë fëmijët, sipas intv.al duhet të fillojnë të mendojnë detajet e festës.
Burimi: Cosmopolitan
Përshtati: Anisa Bega
Article Logic
Execution time: 0.0036439895629883