INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Femra, këto janë 2 arsyet pse meshkujt ju lënë pasi bëjnë seks me ju

Femra, këto janë 2 arsyet pse meshkujt ju lënë pasi bëjnë seks me ju

Publikuar më: 14:05 19-10-2018
Pse meshkujt  e humbasin interesin ndaj një femre direkt pasi kryejnë marrëdhënie seksuale me të?
Ekspertët kanë veçuar disa arsye interesante, pse ndodh kjo gjë. Sipas intv.al shikoni këto 2 arsye dhe përpiquni ta shikoni më qartë realitetin.
1.  Është diçka kimike
Pas seksit, oksitocina te femrat bie. E njëjta gjë ndodh edhe te meshkujt, bie niveli i testosteronit. Sipas intv.al ai dëshiron të bëjë diçka më produktive për të rritur nivelin e testosteronit të tij. Kjo gjë ndodh pa qëllim dhe i humb interesi për femrën që sapo ka kryer marrëdhënie seksuale.  Humb interesi ndaj saj.
2. Ndihet fajtor
Edhe pse nuk tingëllon shumë e besueshme për një mashkull, ekspertët e theksojnë shumë këtë gjë. Pasi ai kryen marrëdhënie me ju, direkt ndihet fajtor dhe dëshiron të largohet prej jush. Ai mendon se ju ka përdorur dhe tani
Burimi: Metro
Përshtati: Anisa Bega
Article Logic
Execution time: 0.0034451484680176