INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Femra, këto janë 2 arsyet pse meshkujt ju lënë pasi bëjnë seks me ju

Femra, këto janë 2 arsyet pse meshkujt ju lënë pasi bëjnë seks me ju

Publikuar më: 13:05 19-10-2018
Pse meshkujt  e humbasin interesin ndaj një femre direkt pasi kryejnë marrëdhënie seksuale me të?
Ekspertët kanë veçuar disa arsye interesante, pse ndodh kjo gjë. Sipas intv.al shikoni këto 2 arsye dhe përpiquni ta shikoni më qartë realitetin.
1.  Është diçka kimike
Pas seksit, oksitocina te femrat bie. E njëjta gjë ndodh edhe te meshkujt, bie niveli i testosteronit. Sipas intv.al ai dëshiron të bëjë diçka më produktive për të rritur nivelin e testosteronit të tij. Kjo gjë ndodh pa qëllim dhe i humb interesi për femrën që sapo ka kryer marrëdhënie seksuale.  Humb interesi ndaj saj.
2. Ndihet fajtor
Edhe pse nuk tingëllon shumë e besueshme për një mashkull, ekspertët e theksojnë shumë këtë gjë. Pasi ai kryen marrëdhënie me ju, direkt ndihet fajtor dhe dëshiron të largohet prej jush. Ai mendon se ju ka përdorur dhe tani
Burimi: Metro
Përshtati: Anisa Bega

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.017888069152832
    array(1) { ["section"]=> string(73) "femra-keto-jane-2-arsyet-pse-meshkujt-ju-lene-pasi-bejne-seks-me-ju-75852" }