INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Erion Veliaj i jep të drejtë Ilir Metës

Erion Veliaj i jep të drejtë Ilir Metës

Publikuar më: 12:03 16-09-2019

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i është bashkuar thirrjeve për pluralizëm politikë. “Presidenti e tha me të drejtë, ka qenë edhe një hapësirë pluralizmi, të gjithë e dimë që ishte në Pezë, po vetëm partizanët vajtën shkrepën armët. Pushka sot nuk është vetëm plumb, është edhe fjala. Pluralizëm po kudo në çdo fushë, nuk mundet të kemi pluralizëm në tavolinë dhe vetëm partizantë në luftë”, ka thënë Veliaj.

I pyetur për një koment lidhur me këtë deklaratë, kreu i shtetit u përgjigj: “Nuk ka patur asnjë institucion më koherent në respektimin e pluralizmit, bashkëpunimit sesa Presidenti i Republikës. Kush ka paqartësi të lexojë raportin e OSBE/ODIHR". 

 

Article Logic
Execution time: 0.0034830570220947