INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Erdogan kundër SHBA-së dhe Shqipërisë: Vëlla Maduro, qëndro drejt

Erdogan kundër SHBA-së dhe Shqipërisë: Vëlla Maduro, qëndro drejt

Publikuar më: 15:02 24-01-2019

Të tjera kundërshti mes shteteve dhe këtë herë ‘molla e sherrit’ është Venezuela.

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan ka telefonuar Nicolas Maduro, të cilit i ka thënë: “Vëlla Maduro! Qëndro drejt, ndodhemi pranë jush”.

Guaido shpalli veten president gjatë protestave anti-qeveritare në Karakas. Ndërkaq, presidenti amerikan Donald Trump deklaroi se mbështet Guaidon si president të përkohshëm të Venezuelës. Edhe kryeministri Edi Rama ka njohur zyrtarisht kreun e opozitës Juan Guaido si presidentin e Venezuelës.

Përmes një postimi në Tëitter, kreu i qeverisë pohoi se Shqipëria e njeh Guaidon, duke i uruar suksese në punën e tij.

Po ashtu Kanadaja dhe vendet e Amerikës jugore si Brazili, Kolumbia dhe Paraguai kanë njoftuar njohjen e Guaidos si presidenti të përkohshëm të Venezuelës.

Article Logic
Execution time: 0.0036079883575439