INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Emocionuese, 2 yjet botërorë ngrejnë peshë Tiranën! Kuq e zi në patentën botërore të J.Lo [FOTO EKSKLUZIVE]

Emocionuese, 2 yjet botërorë ngrejnë peshë Tiranën! Kuq e zi në patentën botërore të J.Lo [FOTO EKSKLUZIVE]

Publikuar më: 15:25 14-06-2019

Kush ka pasion kërcimin ndjek me kureshtje performancat e kërcimtarëve më IN të momentit. Teksa mbledhin miliona klikime në Youtube dhe rrëmbejnë trofe të ndryshme, ardhja e tyre në Tiranë duket gjithmonë emocionuese. Duc Anh Tran, finalisti i Hungarian's Got Talent dhe koreografi/kërcimtari i videove virale me miliona klikime në Youtube iu bashkua edicionit të parë të ‘World of Dance Albania’.

inside.jpg

Patenta hit e kërcimit me producente Jennifer Lopez, erdhi për herë të parë në Shqipëri, duke i dhënë mundësinë fituesve të mbremjës përfaqësimin kuq e zi në garën e madhe të 25 Gushtit në USA.

1.jpg

okiihhhk.jpg

‘World of Dance’ nga USA në 25 shtete të tjera u mbajtë edhe në Tiranë ku të ftuar special ishin Duc Anh Tran dhe Daniel Fekete, dy nga emrat më me influencë në kërcimin modernë. Në edicionin e parë, producenti shqiptar Andi Murra i besoi moderimin e spektaklit, Ermal Peçi-t, prezantuesit IN të programit ‘Trokit’.

2.jpg

Dinamik si gjithmonë, ai rezervoi disa surpriza, siç ishte prezantimi i Duc dhe Daniel me simbolin kuq e zi, shqiponjën në duart e emrave BIG të kërcimit. Kaq mjaftoi që salla të elektrizohej dhe spektakli të merrte energjine e garuesve në 3 kategoritë e eventit. QSC Queens triumfuan në edicionin e parë të realizuar nga Andi Murra, duke marrë përsipër përfaqësimin e Shqipërise në garën botërore të 25 Gushtit.

4.jpg

3.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

 aaaasss.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.010368824005127
    array(1) { ["section"]=> string(93) "emocionuese-2-yjet-boterore-ngrejne-peshe-tiranen-kuq-e-zi-ne-patenten-boterore-te-j-lo-96264" }