INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Elektriçisti rrezikon seriozisht jetën për të riparuar defektin. Kalon lumin i varur mbi një litar [VIDEO]

Elektriçisti rrezikon seriozisht jetën për të riparuar defektin. Kalon lumin i varur mbi një litar [VIDEO]

Publikuar më: 18:48 03-12-2017

Është për tu vlerësuar puna që bëjnë punonjësit e shpërndarjes së energjisë elektrike në këtë situatë përmbytjesh, por ajo që bën ky djalë i tejkalon të gjitha pritëshmëritë. Vetëm me një litar dhe pa asnjë mjet tjetër sigurie, elektricist duhet të kalojë lumin “Drino” për të mbërritur tek shtylla, në fshatin Lunxhëri në Gjirokastër. Pamjet tregojnë sesi elektricistët punojnë për të riparuar defektin në mënyrë që të furnizohet me drita edhe Lunxhëria. Elektricistit i duhet të kalojë këto sakrifica, duken rrezikuar seriozisht jetën pas situatës së krijuar nga përmbytjet. Për më tepër shihni videon.

Article Logic
Execution time: 0.0085330009460449