INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Edi Rama ju kërkon studentëve të bëhen ‘spiunë’

Edi Rama ju kërkon studentëve të bëhen ‘spiunë’

Publikuar më: 16:22 17-09-2019

Kryeministri Edi Rama ka gjetur një formë për goditjen e korrupsionit në universitet. Studentët do jenë ‘spiunë’. Qeveria është duke haruar një program që do të nxisë denoncimet nga personat që janë dëshmitarë dhe vetë pre e korrupsionit.

Kreu i qeverisë ka kërkuar sot mendimin e vetë studentëve para se së të miratohet një pikë e programit që ka të bëjë me ta.
Po mendohet që për këdo student që denoncon dhe sjell prova për presion korruptiv, do t'i zerohet tarifa dhe do të marrë bursë studimi një vjeçare.
"Jepni mendimet tuaja. "Koha për një përshkallëzim të ri kundër korrupsionit! Po punojmë për një program nxitjeje kundër heshtjes dhe denoncimit me provë abuzuesit. Një ide në diskutim është: Çdo student denoncues që sjell provë për presion korruptiv nga kushdoqoftë, zeron tarifën e merr bursë njëvjeçare!".

Article Logic
Execution time: 0.0035901069641113