INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Edhe ujku bëhet lepur. Ja ç’të ndodh kur i prek të vegjlit një nëne [VIDEO]

Edhe ujku bëhet lepur. Ja ç’të ndodh kur i prek të vegjlit një nëne [VIDEO]

Publikuar më: 16:47 27-06-2018

Kur vjen puna për të mrojtur të vegjlit, kafshët janë po aq të ndjeshëm sa njeriu, madje ndoshta dhe më tepër. Ky shembull i një nëne që mund të bëjë gjithçka për të mbrojtur të vegjlit e saj, duhet patur zili. Dreri femër sulmoi dhe ndoqi për qindra metra një ujk, që u përpoq të sulmonte këlyshët  e saj në një nga malet e Rusisë. Fotografi  Pavel Mudrov, filmoi pamjet e ndryshimit të habitshëm të rolit, ku zakonisht kafshët tremben nga ujku dhe jo anasjelltas. Fotografi po punonte në rezervatin e Kaukazit të Rusisë si pjesë e një ekspedite shkencore. Video e mrekullueshme tregon ujkun që kalon nëpër kodra, ndërsa përpiqet me dëshpërim për të shpëtuar nga dreri. Në një moment, ujku duket i dorëzuar pasi nëna e sulmon me këmbët e saj, por ai arrin t'i shpëtojë sulmit. Përfundimisht, dreri heq dorë nga ndjekja, por ujku me fat, do të mendohet mirë nëse do të ndërmari përsëri një veprim të tillë.

Article Logic
Execution time: 0.0032899379730225