INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
E rëndë/Mbyten dy persona në rezervuar

E rëndë/Mbyten dy persona në rezervuar

Publikuar më: 17:31 30-12-2018

Dy persona kanë humbur jetën në mesditë, pasi janë mbytur në rezervuarin e Bradomirës në Qarkun Korçë.

Njëri nga viktimat e identifikuar si Arben Pupa 50 vjeç banues në fshatin Bletas, është nxjerrë nga rezervuari nga banorët e zonës, kurse viktima tjetër Ramazan Kojtari 56 vjeç është ende në rezervuar. Të dy personat ishin peshkatarë dhe kishin dalë për të kapur peshq.
Në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë dhe po punohet për nxjerrjen jashtë rezervuarit të shtetasit Z.K. Varka me te cilën po peshkonin viktimat ështe gjetur në rezervuar, ndërsa duket një varke teper e vogël. Mendohet se pesha e tyre dhe sasia e madhe e peshkut të ketë qene shkaku i mbytjes se tyre. Viktimat e administronin vete ketë rezervuar duke hedhur rasatin e peshkut për shumimin e tyre.

Article Logic
Execution time: 0.009598970413208
array(1) { ["section"]=> string(44) "e-rende-mbyten-dy-persona-ne-rezervuar-83065" }