INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
E preferuara juaj?! Ja cila është kënga që po dëgjohet më shumë nga shqiptarët në vitin 2022

E preferuara juaj?! Ja cila është kënga që po dëgjohet më shumë nga shqiptarët në vitin 2022

Publikuar më: 15:29 02-01-2022

E lamë pas vitin 2022, por edhe pse një periudhë pandemie, ku vit ishte shumë I suksseshëm për artistët shqiptarë. Kjo pasi shumica e klubeve janë hapur, por jo në kapacitet të plotë.

Këngëtarët më të njohur në vend kanë publikuar këngë shumë të suksesshme e kanë organizuar koncerte të ndryshme, ndërsa një këngë që po bën namin këto ditë është bashkëpunimi i Butrint Imerit dhe Don Xhonit.

“Corazon” ka gjeneruar mbi 11 milionë klikime në 9 ditë dhe është trending numër 1 në Shqipëri, por edhe në disa vende në rajon.

Trending numër 2 është “Theje” e Gjergj Lekës dhe Alban Ramosajt, ndërsa podiumi plotësohet nga “Dhurata Dora-Criminal”.

daggs.png

Article Logic
Execution time: 0.018244028091431