INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
E meritoi? Zbulohet fituesi i “Topit të Artë” për vitin 2019

E meritoi? Zbulohet fituesi i “Topit të Artë” për vitin 2019

Publikuar më: 22:35 02-12-2019

Lionel Messi shpallet fituesi i Topit të Artë 2019. Një rekord ky dhe një arritje e pabesueshme e sulmuesit të Barcelonas, i cili numëron tashmë plot gjashtë trofe të tillë. Ylli argjentinas fitoi kampionatin spanjoll me katalanasit dhe fitues i Superkupës së Spanjës. Hera e parë që Messi fitoi ishte viti 2010.

Në vijim, lista sipas renditjes të “France Football”:

1 Lionel Mesi

2 Virxhil Van Dajk
3 Kristiano Ronaldo
4 Sadio Mane
5 Mohamed Salah
6 Kilian Mbape
7 Allison
8 Robert Levandovski
9 Bernardo Silva
10 Rijad Mahrez
11 Frenki De Jong
12 Rahim Sterling
13 Eden Hazard
14 Kevin De Bryjn
15 Matijs De Ligt
16′ Serxhio Aguero
17 Roberto Firmino
18 Antuan Grizman
19 Trent Aleksander-Arnold
20 Pierr Emerik Aubamejang
– Dushan Tadiç
22 Son Heung-Min
23 Hugo Loris
24 Mark Andre Ter Shtegen
– Kalidu Kulibali
26 Karim Benzema
– Georgino Vijnaldum
28 Zhoao Feliks
– Markinjos
– Roni Van De Bek

Article Logic
Execution time: 0.0028328895568848