INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
E dhimbshme! Ndahet nga jeta ylli i muzikës BOTËRORE! [FOTO]

E dhimbshme! Ndahet nga jeta ylli i muzikës BOTËRORE! [FOTO]

Publikuar më: 09:35 23-07-2019

Bota e muzikës në zi! 

Ikona muzikore e New Orleans, Art Neville(Arthur Lenon Neville) ka ndërruar jetë mbrëmjen e së hënës. Këngëtari amerikan ndërroi jetë në moshën 81 vjeçare. Lajmin e konfirmoi menaxheri i tij i mëparshëm Kent Sorrell, por ende nuk dihen shkaqet e vdekjes tw ikonws muzikore.

Neville ka qenë pjesë e disa grupeve të njohura në ShBA si ‘The Meters’ dhe ‘The Neville Brothers’ ku me të dy grupet ka pasur shumë sukses. Neville ka fituar edhe çmimin Grammy Awards dhe ka marrë një çmim nga organizata ‘Lifetime Achievement Award’ në karrierën e tij artistike mbi 50 vjet.

artn.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0037641525268555