INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
E bardha e vezës është botoksi i ri! Nuk na besoni? Ja si ta përdorni dhe do të shihni rezultatet

E bardha e vezës është botoksi i ri! Nuk na besoni? Ja si ta përdorni dhe do të shihni rezultatet

Publikuar më: 13:37 08-02-2019

Je shqetësuar,sepse duke u parë në pasqyrë ke parë rrudha të krijuara në fytyrë, të tregojmë një sekret të vogël.

Duke qenë se e bardha e vezës është një proteinë e pastër si dhe është e pasur me minerale si: magnezi, kalciumi, fosfori,bakri,zinku, dhe hekuri.

Të gjithë këta përbërës do të ndihmojnë që të rigjenerosh lëkurën duke minimizuar kështu edhe efektin e rrudhave të shfaqura në lëkurë.

Keni nevojë vetëm për një vezë. Si fillim ndani të bardhën e vezës nga e verdha, më pas të bardhën përziejeni me një lugë mjaltë.

Këtë përzierje vendoseni poshtë syve dhe lëreni të veprojë për 15 minuta. Më pas shplajeni me ujë të ftohtë. Në mënyrë që kjo maskë të jetë efektive do t’ju duhet ta përsërisni dy herë në javë./CNA.al

Article Logic
Execution time: 0.0077049732208252