INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Djema, nëse e dashura juaj ka këto 14 cilësi, mos e lini të ikë për asnjë gjë në botë!

Djema, nëse e dashura juaj ka këto 14 cilësi, mos e lini të ikë për asnjë gjë në botë!

Publikuar më: 18:43 27-05-2018

Njerëzit që janë në lidhje dashurie, një ditë do të vijnë në pikën kur do t’i thonë vetes: A është ky personi me të cilin dua ta kalojë gjithë jetën? A është gruaja që kam krah ajo e duhura?

Shkencëtarët gjithandej botës janë duke hulumtuar çështje që janë shumë të thella që lidhen me dashurinë dhe lidhjet, shkruan Independent.

Ata po shpenzojnë mijëra orë dhe po bëjnë përpjekje për të gjet se si njerëzit përshtaten dhe çfarë cilësish duhet pasur për ta bërë një lidhje të lumtur dhe që zgjat. Deri tani rezultatet e nxjerra kanë nxjerrë 14 cilësi dhe sjelle që një grua që keni në krah duhet t’i ketë e që të mos e lini të ikë:

1. Kur është me zgjuar se ju
2. Kur është e sinqertë
3. Nëse ka qasje pozitive
4. Është për kompromis
5. Ajo qesh me shakat tua
6. Është zemërhapur
7. Ju përkrah në qëllimet tua dhe i ndjek ato
8. Ajo ka raporte të mira me prindërit e saj
9. Është e sjellshme
10. Ajo ruan qetësinë kur përplaseni dhe provon të ju qetësoj edhe juve
11. Ajo bën gjëra të çmendura me ju
12. Jeton jetën e saj
13. Pranon të metat tua
14. Nuk mban mëri.

Article Logic
Execution time: 0.0035440921783447