INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Dhe aktorja më e paguar në botë është...e prisnit?! [FOTO]

Dhe aktorja më e paguar në botë është...e prisnit?! [FOTO]

Publikuar më: 15:22 17-08-2018

Hajde shifra hajde! 

Forbes ka publikuar artikullin për fitimet e aktorëve dhe më e pasura ndoshta nuk është ajo që mendoni ju. Bëhet fjalë për Scarlett Johansson e cila zhvendosi Emma Stone dhe tani është aktora me më shumë fitime vjetore.

Scarlett Johansson kryeson renditjen e këtij viti me 40.5 milionë dollarë fitime deri më 1 qershor të vitit 2018.

Duke luajtur vejushën e zezë në filmat “Avengers Marvel”, i solli një rol fitimprurës bukuroshes, e cili katërfishon fitimet për dallim nga viti i kaluar, raporton Forbes.

Në vendin e dytë është renditur Angelina Jolie, e cila gjatë periudhës qershor 2017-2018 ka shtuar pasurinë për 28 milionë dollarë.

Jennifer Aniston mbyll top treshen me rreth njëzet milionë dollarë të fituara brenda vitit.

Ja renditja e plotë sipas Forbes:

Scarlett Johansson – 40.5 milionë dollarë

Angelina Jolie – 28 milionë dollarë

Jennifer Aniston – 19.5 milionë dollarë

Jennifer Lawrence – 18 milionë dollarë

Reese Witherspoon – 16.5 milionë dollarë

Mila Kunis – 16 milionë dollarë

Julia Roberts – 13 milionë dollarë

Cate Blanchett – 12.5 milionë dollarë

Melissa Mçarthy – 12 milionë dollarë

Gal Gadot – 10 milionë dollarë.

scarle.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0083751678466797