INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Dëshironi t’i ngelni në mendje dikujt që në takimin e parë? Bëni këto 3 gjëra!

Dëshironi t’i ngelni në mendje dikujt që në takimin e parë? Bëni këto 3 gjëra!

Publikuar më: 12:20 17-09-2018
Për fat të mirë, kemi disa këshilla  që takimi i parë me dikë që pëlqeni t’ju shkojë sa më mirë.
Sipas intv.al gjatë bisedës me të, duhet të keni parasysh këto gjëra:
1. Bëni pyetje të mira
Pyetja është një pjesë thelbësore, por ato duhet të jenë të kujdesshme dhe argëtuese. Kushtojini rëndësi gjërave që pyesni, mos të jenë pa takt dhe ofenduese.
2. Bëni një pyetje e cila hap një temë të gjerë
Mundohuni të bëni një bisedë, e cila hap një temë më të gjerë për të diskutuar. Në këtë mënyrë do shikoni nëse ju ecën takimi dhe keni ndonjë gjë për të folur.
3. Mos diskutoni për lidhjet e mëparshme
Nëse e bëni këtë gjë, sipas intv.al do e bëni të mendojë se ende e mendoni ish-in tuaj. Mundohuni mos ta hapni si bisedë fare, historinë tuaj të së shkuarës.
Burimi: Askmen
Përshtati: Anisa Bega
Article Logic
Execution time: 0.0027101039886475