INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Cilësia e naftës e dyshimtë? Gjobiten disa karburante

Cilësia e naftës e dyshimtë? Gjobiten disa karburante

Publikuar më: 09:45 13-07-2017

Ankesat e konsumatorëve për cilësinë apo sasinë e naftës kanë bërë, që Inspektorati Shtetëror Teknik të kyejë kontrolle në disa pika karburanti duke gjobitur 11 në të gjithë vendin.
Gjobat janë vënë për mungesë dokumentacioni, apo për mosplotësimin e kritereve që kanë të bëjnë me cilësinë e tregimit të naftës dhe benzinës e varjojnë nga 50 deri në 150 mijë lekë të reja.
Sipas Inspektorati Shtetëror Teknik çdo abuzuese do të marrë ndëshkimin e merituar ndaj porosit kompanitë të tregojnë kujdes në lidhje dokumentat, licensat apo dhe me cilësinë  e naftës që tregëtojnë.

Article Logic
Execution time: 0.0044350624084473