INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Çfarë bëjnë çiftet e lumtura pas pune? Dalin sekretet!

Çfarë bëjnë çiftet e lumtura pas pune? Dalin sekretet!

Publikuar më: 12:23 04-05-2017
Sipas ekspertëve, dallohen edhe për disa gjëra që çiftet bëjnë pasi mbarojnë orarin e punës.
Larmia e gjërave që bëjnë, sipas intv.al ndihmojnë për një lidhje të qëndrueshme dhe plot jetë.
 
1. Pinë diçka jashtë shtëpisë
Edhe pse ata mund të zgjedhin të qëndrojnë në shtëpi dhe të relaksohen, sërish zgjedhin edhe lokalet për të biseduar së bashku. Kjo tregon se në komunikimi iI tyre është në rrugën e duhur.
2. Qeshin me njëri-tjetrin
Ata kujtojnë diçka nga dita e tyre e punës dhe qeshin. Kjo e shton më shumë atmosferën pozitive në lidhjen e tyre. Mos harroni se e qeshura jua shton atmosferën pozitive në çift.
3. Masazhojnë njëri-tjetrin
Një masazh pas një dite të lodhshme pune, është gjëja më e mirë. Ata mundohen t’i pëcjellin njëri-tjetrit suport për të kaluar sa më mirë dhe të harrojnë stresin e një dite pune.
4. Kalojnë kohë vetëm
Gjithsecili ka nevojë për hapësirën e tij. Çiftet që janë të lumtur me lidhjen e tyre, sipas intv.al e kuptojnë këtë gjë dhe lejojnë privatësinë. 
5. Bëjnë stërvitje së bashku
Për të mbajtur trupin në formë, pas punës ata zgjedhin t’i dedikojnë rëndësi  edhe pamjes së jashtme. Ata preferojnë të bëjnë një ecje bashkë, në mënyrë që të ndihen më mirë edhe me trupin e tyre. Mos përtoni!
Burimi: Your Tango
Përshtati: Anisa Bega
 
Article Logic
Execution time: 0.003715991973877