INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Bota e modës në zi! Ndërron jetë ikona legjendare e ‘Chanel’ dhe e ‘Fendi-it’ [FOTO]

Bota e modës në zi! Ndërron jetë ikona legjendare e ‘Chanel’ dhe e ‘Fendi-it’ [FOTO]

Publikuar më: 13:17 19-02-2019

Është ndarë nga jeta në moshën 85 vjeçare për shkak të një sumundje të rëndë stilisti i njohur Karl Lagerfeld. Ai është cilësuar si një nga ndikuesit dhe krahu i djathtë i Chanel. Karl ka spikatur gjithmonë për stilin e tij të veçantë dhe tipikja e stilistit gjerman ishin flokë te bardha dhe syzet e zeza. 

Në media u ngrit shqetësimi kur ai u detyrua të hiqte dorë nga shfaqja e modës në Paris për shkak të shëndetit të tij të rënduar. Kjo ishte hera e parë që ai humbte një sfiladë mode.

Karl ka qenë në krye të shtëpisë së modës, themeluar nga “Coco Chanel”, për më shumë se tre dekada, duke prodhuar më shumë se 8 koleksione çdo vit.

a67570cf66ded502135d2869f69f6749.jpg

Karl-Lagerfeld-dies-aged-85_dezeen_2364_hero_3-852x479.jpg

 

 

Article Logic
Execution time: 0.0033359527587891