INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Berisha i jep ultimatum kryeministrit: Rama ka kohë të iki deri në darkë

Berisha i jep ultimatum kryeministrit: Rama ka kohë të iki deri në darkë

Publikuar më: 13:56 16-02-2019

Ish-kryeministri Sali Berisha tha për mediat se Rama ka kohë deri në darkë që të japë dorëheqjen. Në një prononcim për mediat, Berisha krahas kërkesës për dorheqje të kryeminsitrit Rama, e akuzoi këtë të fudnit se ishte po ky ai që nxiti dhunën. Berisha tha se protesta nuk e ka mbaruar misionin e saj dhe se Rama nëse nuk jep dorëheqjen do të ketë fatin e Enver Hoxhës.

“Rama ka afat deri në darkë. Uroj që gjer në darkë të japë dorëheqjen. Të mos harrojë që kanë dhe datën e zvarritjes dhe kur vjen puna shqiptarët dinë të zvarrisin. Dhuna ishte skenar kryekëput i Edi Ramës. Ishte skenar se policia hapi kordonin. Edi Ramës i them se më 20 shkurt Ramiz Alia të mori me pizhama e të cojë në Zall Herr, por tani nuk ka kush të con në bunker por jep dorëheqjen për të mos pasur fatin e Enver Hoxhës. Protesta nuk ka mbaruar misionin e saj.”

Article Logic
Execution time: 0.003230094909668