INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Bën mrekulli, ja përse duhet të hani çdo ditë banane me lëkurë të errët

Bën mrekulli, ja përse duhet të hani çdo ditë banane me lëkurë të errët

Publikuar më: 14:30 04-02-2019

Bananja është cilësuar si një prej frutave më të dobishëm për trupin tonë. Ajo ka veti të larta ushqimore dhe nëse konsumoni dy banane në ditë do të keni shumë energji.

Por do të ishte mirë të konsumonit banane, të cilat e kanë lëkurën me njolla të errëta.

E themi këtë, pasi bananet me lëkurë të errët lehtësojnë djegiet në stomak duke ju bërë që të ndiheni më mirë.

Gjithashtu ato ndihmojnë edhe në reduktimin e presionit të gjakut, duke na mbrojtur kështu nga infarkti apo goditjet e zemrës, për shkak se janë të pasura me potas.

Shtojmë këtu se këto banane në sajë të vitaminave dhe mineraleve që përmbajnë, parandalojnë ngërçet muskulore.

Por ndihmojnë edhe në luftën kundër anemisë, pasi favorizojnë prodhimin e rruazave të kuqe të gjakut.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0072441101074219
    array(1) { ["section"]=> string(76) "ben-mrekulli-ja-perse-duhet-te-hani-cdo-dite-banane-me-lekure-te-erret-86122" }