INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Basha: Shqiptarët në varfëri ekstreme

Basha: Shqiptarët në varfëri ekstreme

Publikuar më: 10:47 22-06-2017

Ajo që ka parë në të gjithë Shqipërinë, veçanërisht gjatë fushatës elektorale e bën më të bindur kryedemokrtatin për të zbatuar programin e tij ekonomik për një ekonomi të fortë. Nëpërmjet një statusi në facebook, Basha rrëfen varfërinë që ka hasur në të gjithë Shqipërinë, e mes tyre dhe listat e borxheve pranë marketeve në mbarë vendin. Shqiptarët thotë kryedemokrati, nuk kanë para as të për të blerë as bukë.
Lulzim Basha në facebook:
“Papunësia, pensionet e ulta, çmimet e rritura kanë ulur fuqinë blerëse të qytetarëve. Më të varfërit nuk arrijnë të paguajnë as bukën e përditshme. Në Maliq, në Kamëz, në Delvinë, në Rubik, në Tiranë, në Elbasan e kudo nëpër Shqipëri kam parë listat e borxheve të mijëra familjeve shqiptare. Vetëm një ekonomi e fortë do të rrisë të ardhurat, do të rrisë punësimin, do të zvogëlojë varfërinë. Këtë do të arrij me planin tim ekonomik, i cili do të sigurojë një të ardhme të sigurt për të gjithë. #EkonomieForte #Voto6”

Article Logic
Execution time: 0.0036029815673828