INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Basha me përfaqësuesit e OSBE-së: Në zgjedhje pa Ramën kryeministër

Basha me përfaqësuesit e OSBE-së: Në zgjedhje pa Ramën kryeministër

Publikuar më: 16:07 18-07-2019

Kryedemokrati Lulzim Basha duket se nuk ka bërë asnjë hap pas, teksa përsërit nga Viena kushtin e tij.

Duke komentuar vizitën dhe takimet me OSBE, Basha shkruan se opozita shkon në zgjedhje vetëm pa Edi Ramën në krye të qeverisë.

“Në Vienë me përfaqësuesit e lartë të OSBE ndamë shqetësimin për krizën dhe qëndrimin e pandryshuar të Opozitës së Bashkuar: zgjedhje të lira e të ndershme me një qeveri tranzitore pa Edi Ramën, që garanton lirinë e votës dhe ndëshkimin nga drejtësia të hajdutëve të zgjedhjeve” – shkruan Lulzim Basha në Twitter.

lu.PNG

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0076911449432373
    array(1) { ["section"]=> string(72) "basha-me-perfaqesuesit-e-osbe-se-ne-zgjedhje-pa-ramen-kryeminister-98895" }