INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Asus na prezanton me laptopin e ri 2 në 1 dhe na lën pa fjalë

Asus na prezanton me laptopin e ri 2 në 1 dhe na lën pa fjalë

Publikuar më: 11:56 04-01-2019

Asus zbuloi një tabletë që punon në Chrome OS për herë të parë, dhe është bërë me studentët në mendje. Tableti CT100 i Chromebook ka një ekran me prekje prej 9.7 inç dhe mbrohet nga shasia e tij gome dhe ekranin e xhamit.

OS Chrome është relativisht i ri për tableta dhe është përdorur kryesisht në klasat ku ka dominuar shitjet e SHBA në vitet e fundit. Tableti i fundit Asus i jep shkollave një mundësi tjetër për pajisjet.

Instagram Banner

Tableti Asus 'Chromebook është mundësuar nga një procesor OP1 hexa-core dhe vjen me 4GB RAM dhe 32GB hapësirë ​. Ajo ka një port USB-C, dhe Asus pretendon se tableta ka "një ditë të plotë shkollore" të jetës së baterisë  kështu, me sa duket, shtatë orë në një karikim të vetëm.
Për ata që duan një laptop dhe një tabletë, Asus gjithashtu rinovon 2-in-1 Chromebook. Chromebook Flip C214 i ri ruan ekranin 11,6-inç HD të paraardhësit të tij  360 gradë. Modeli i tij themelor mundësohet nga një procesor Intel N4000 Celeron dhe ka 4GB RAM dhe 32GB hapësirë ​​ruajtëse. Ka dy porta USB-C dhe një fole audio, si dhe mbështetje me majë shkruese
Në rast se ndonjë nga këto pajisje janë të dëmtuara pavarësisht nga mbrojtja e tyre e integruar, Asus bëri që komponentët e tyre të brendshëm të kenë akses të lehtë, me tabela që mund të merren në tre hapa. Çmimi dhe disponueshmëria ende nuk janë deklaruar.©insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0038859844207764