INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Asus na befason të gjithëve me këtë kopjim që ka bërë

Asus na befason të gjithëve me këtë kopjim që ka bërë

Publikuar më: 13:44 09-01-2019

CES 2019 solli dhe produkte të reja nga kompani si ASUS që vjen me laptopin ZenBook S13.Gjëja e pare që vëmë re ne këtë laptop është idea. E kopjuar e ekranit notch në pjesën e sipërme që ka të vendosur një kamera ashtu si jemi mësuar ta shofim tek smartphonët së fundmi.Edhe pse në fakt tek smartphonët jemi mësuar që të prejnë në një farë mënyre ekranin ,tek Asus do të mbi vendoset sipër ekranit pa e prekur rezolucionin e dispalyt .Në fakt shërben edhe si një pjesë ku ju mund të hapni me kollaj laptopin tuaj.Ka përmasa 13-inch dhe material alumini,vjen me parametra të ndryshme me një proçesor Intel Core i5 dhe i7 , 16GB RAM plus 1TB memorie dhe një kartë grafike Nvidia MX150.

Instagram Banner

Bateria është përforcuar goxha sepse zgjat deri në 15 orë përdorim . S13 do të jetëI disoponueshëm në muajt në vazhdim. ASUS akoma nuk ka dhënë një çmim për këtë laptop por thuhet se do të arrij një çmim prej $850

 

asuszenbooks13.0.jpg

Article Logic
Execution time: 0.003777027130127