INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Arrestimi i shtetasve turq, DASH mbështet Kosovën

Arrestimi i shtetasve turq, DASH mbështet Kosovën

Publikuar më: 17:38 03-04-2018

Departamenti Amerikan i Shtetit ka dal në mbrojtje Kosovës për arrestimin e shtetësive turq.
Sipas Zërit të Amerikës, SHBA i inkurajon këto ngjarje për të vetmen arsye për të përmirësuar garancitë procedurale për mbrojtjen e të drejtave në bazë të procesit ligjor.
"Transparenca dhe angazhimi ndaj procesit të rregullt ligjor dhe sundimit të ligjit, janë jetike për zhvillimin demokratik të Kosovës dhe për aspiratat euro-atlantike" mësohet se ka deklaruar një zëdhënës i DASH.
Disa ditë më parë 5 shtetas turq janë arrestuar sepse dyshohet se kanë lidhje me organizatën Guleniste.

Article Logic
Execution time: 0.0032892227172852