INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Apple publikon suprizën për festat e fundvitit

Apple publikon suprizën për festat e fundvitit

Publikuar më: 19:49 20-12-2018
Duket sikur Apple së shpejti do të lejojë përdoruesit të ofrojnë blerje brenda aplikacioneve për miqtë dhe familjen, falë një ndryshimi të kohëve të fundit në App Store. Ky ndryshim tregon se Apple mund t'i lejojnë njerëzit të blejnë blerje brenda aplikacionit për njëri-tjetrin. Sipas politikës së vjetër të Apple, kompania tha se aplikacionet "nuk duhet të lejojnë drejtpërdrejtë ose tërthorazi dhurimin e përmbajtjeve, veçorive ose artikujve të konsumueshëm në aplikacion për të tjerët". Apple nuk tregon se si saktësisht do të funksionojë procesi, pasi Apple nuk ka prezantuar diçka specifike për dhurimin brenda aplikacionit. Zhvilluesit ndoshta do të marrin më shumë informacion në të ardhmen e afërt, në mënyrë që ata të mund të zbatojnë tiparin e ri të dhurimit. Apple raportoi se njerëzit kanë shpenzuar më shumë se 100 miliardë dollarë për blerjet brenda aplikacionit dhe aftësia për të blerë abonime dhe veçori të tjera për të tjerët është vetëm do të nxisë më shumë shpenzime.©️insmart.al
Article Logic
Execution time: 0.0035469532012939