INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Apple Music kopjon Spotify sërish. Ja funksioni i ri i Apple

Apple Music kopjon Spotify sërish. Ja funksioni i ri i Apple

Publikuar më: 12:31 27-12-2018

E krijuar nga NoiseHub, app quhet “Music Year in Review", dhe tregon një pasqyrë të asaj që keni dëgjuar gjatë gjithë vitit në Music Apple, ngjashëm me programin "Wrapped" të Spotify. Viti i Muzikës në Review nuk është pothuajse aq thellë sa Spotify, por ju jep disa statistika themelore që mund të jenë të këndshme për tu parë. Për ta përdorur atë, futni adresën tuaj të postës elektronike në aplikacionin dhe lidheni me Apple Music. Më pas do të mblidhni të dhënat tuaja të dëgjimit dhe do t'ju tregojë tre grafika të ndara: sa kohë keni kaluar duke dëgjuar artistin tuaj të preferuar në "Apple Music", pesë këngët tuaja më të mira dhe artistët dhe disa nga të preferuarit tuaj të përgjithshëm, si zhanër, artist dhe këngë.  

Instagram Banner

Çdo grafikë natyrisht vjen me butonat e ndarjes në mënyrë që ata të mund të shpëtohen ose të ndahen në shoqëri të ndryshme. Është një pasqyrë e thjeshtë, por pastaj përsëri, duke pasur parasysh se Apple nuk ofron asnjë lloj shikimi të personalizuar të fundvitit në atë që keni dëgjuar, është diçka! Aplikacioni mund të shkarkohet falas nga App Store Apple, dhe ndërsa ka disa raporte që ky aplikacion nuk punon mirë (pakicën) duket se për pjesën më të mahde funksionon mirë. ©insmart.al

 

 

Capturedsw.JPG

Article Logic
Execution time: 0.0036499500274658