INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Anglezi i parë? Me ngjyrë, sy të errët e flokët kaçurrela [FOTO]

Anglezi i parë? Me ngjyrë, sy të errët e flokët kaçurrela [FOTO]

Publikuar më: 16:53 07-02-2018

E besoni apo jo por anglezi i parë ka patur lëkurë të errët, sy të kaltër dhe flokët kaçurrela.

Është ky zbulimi më i fundit i publikuar pas analizave të kryera mbi ADN-në e një fosili.

Sipas teknikave të përdorura mësohet se ky lloj njeriu i quajtur Cheddar Man ka jetuar rreth 100 mijë vite më parë në rajonin Somerset.

Eshtrat e tij gjendën në një shpellë por vetëm sot falë shkencës u vërtetua një tjetër realitet që ndoshta britanikët nuk kanë qënë këta që janë sot

Kujtojmë se njeru i parë fillimisht u shfaq në Afrikën Qendtore dhe Lindore dhe më pas emigroi në Evropë.

4.PNG

2.PNG

3.PNG

1.PNG

Article Logic
Execution time: 0.0034129619598389