INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Angelina Jolie takon yllin e serialeve turke, ja çfarë i bëri bashkë dy aktoret [FOTO]

Angelina Jolie takon yllin e serialeve turke, ja çfarë i bëri bashkë dy aktoret [FOTO]

Publikuar më: 16:15 16-11-2017

 Aktorja e njohur ka qenë e pranishme në Festivalin Aziatik të Filmit i cili u mbajt në Los Angeles.

Angelina Jolie ishte atje në prezantimin e filmit “First they killed my father” ndarësa aktorja e njohur e serialeve turke, Tuba Buyukustun,  ishte pjesëtare e jurisë së festivalit. Tuba ka luajtur në serialet e njohura për shqiptarët “Diamante dhe Dashuri” dhe “Xhensuri dhe e Bukura”.

Përveç kësaj, dy aktoret janë edhe ambasadore të nismave humanitare në ndihmë të njerëzve në nevojë.

Angelina është ambasadore e UNDP-së (Organizatës së Kombeve të Bashkuara) dhe ka marrë pjesë në shumë nisma humanitare, kryesisht në vendet në nevojë ndërsa Tuba mban të njëjtin titull për UNICEF (Fondi i Emergjencës Organizatës së Kombeve të Bashkuara për Fëmijët) si dhe  ka prerë flokët të cilat më pas i shiti në ankand në mënyrë që të ardhurat t’iu shkonin fëmijëve që vuanin nga kanceri. 

64d86fccfee6d0145bed7c4bd030e901.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0035691261291504