INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ambasadori Lu flet hapur me të rinjtë: Zgjohesha në 5 të mëngjesit për të…

Ambasadori Lu flet hapur me të rinjtë: Zgjohesha në 5 të mëngjesit për të…

Publikuar më: 17:38 06-02-2018

Ambasdori Lu mori pjesë në eventin e organizuar sot në Tiranë me temë “People first”- program i ceremonisë të certifikimit të studentëve në degën Hoteleri-Turizëm.

Në takimin me të rinjtë ambasadori i SHBA-së ka treguar një eksperiencë interesante nga jeta e tij personale.

“Kur isha në shkollë, çohesha çdo mëngjes në orën 5. Mësoja si të bëja bukë, biskota, tortë dhe ëmbëlsira. Ishte një punë e mrekullueshme pasi dyqani i bukës mbante erën e mrekullueshme të ëmbëlsirave. Jam i bindur se ju keni ndjekur gatim me ekspertë, të tjerë kanë mësuar rreth menaxhimit të bizneseve turistike” - tha ambasadori Lu.

Në fund kreu i ambasadës amerikane në vendin tonë ftoi të gjithë të rinjtë që të ndjekin arsimin profesional.

Article Logic
Execution time: 0.003352165222168