INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ambasada e SHBA-së dedikim të veçantë në formë kuici për të uruar shqiptarët[FOTO]

Ambasada e SHBA-së dedikim të veçantë në formë kuici për të uruar shqiptarët[FOTO]

Publikuar më: 11:16 28-11-2018

Ambasada Amerikane i ka uruar shqiptarët për pavarësin me një mënyrë mjaft të veçantë. Ambasada ka përdorur simbole tradicionale të shqiptarëve dhe fraza, që mbi to ka ngritur dhe një kuic.

“Gëzuar Ditën e Pavarësisë Shqipëri! Ne i kërkuam personelit tonë amerikan të na tregonin me një fjalë apo frazë se çfarë u pëlqente nga Shqipëria. Ky poster përfaqëson një koleksion të disa prej gjërave tonë më të dashura të Shqipërisë dhe është mënyra jonë për të treguar vlerësimin tonë për këtë vend të mrekullueshëm. A i gjeni dot fjalët? Shkarkoni posterin me rezolucion të lartë këtu https://bit.ly/2P5WXnp, përpiquni të gjeni të gjitha fjalët, dhe shkruajini ato në hapësirën e komenteve mëposhtë. Le të shohim se sa do të gjeni!”, shkruan Ambasada në FB.
Provojeni dhe ju!

amba.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0032901763916016